Oprogramowanie narzędziowe

EC-Gfx - Graficzne narzędzie do programowania sterowników

Wszystkie sterowniki swobodnie programowalne (zarówno BACnet jak i Lonworks) mogą być programowane za pomocą tego samego graficznego narzędzia EC-Gfx. Służy ono również do konfigurowania czujników/zadajników pomieszczeniowych serii SmartVue i SmartSensor współpracujących ze sterownikami.

Posiada bardzo bogatą bibliotekę bloków funkcjonalnych. Istnieje też możliwość definiowania własnych bloków. Umieszczając bloki w obszarze roboczym i łącząc je miedzy sobą w łatwy, intuicyjny sposób tworzymy program streownika. Przy dużych projektach, można pracować na wielu stronach. 

Narzędzie posiada również szereg funkcji ułatwiajacych uruchamianie tworzyonych programów (miedzy innymi: łatwy podglad wartości i stanów  syngałów, wykresy przebiegów przejściowych, Watch List itp).  

Oprogramowanie EC-Gfx dostępne jest dla naszych partnerów bezpłatnie w postaci plug-inów do Ec-Net AX lub do narzędzi pracujących w oparciu o LNS (np LonMaker,LonWatcher itp). Do pracy nie wymaga MS Visio ani licencji innego oprogramowania komercyjnego.

Zobacz kartę katalogową  PL      zobacz kartę katalogową ENG (nowsza)

 LonWatcher - narzędzie do budowy i zarządzania siecią LONWORKS

Lonwatcher jest nowoczesnym rozwiązaniem przeznaczonym do szybkiego konfigurowania systemów monitorowania i zarządzania siecią urządzeń wykorzystujących komunikację LONWORKS, oraz bazą dla pluginów do programowania i konfigurowania urządzeń Distech Controls.  Oparty na sieciowym systemie operacyjnym LNS TURBO Edition,
Lonwatcher jest wydajnym i szybkim oprogramowaniem, znacznie skracającym czas opracowania projaktu.

Lonwatcher zawiera zestaw aplikacji, takich jak Binding Manager oraz Distech Controls Browser.

  • Binding Manager umożliwia tworzenie połączeń sieciowych pomiędzy urządzeniami włączonymi do sieci komunikacyjnej. Wykorzystując zaawansowane filtry dla zmiennych sieciowych w szybki sposób można określić kompatybilne i możliwe do wykorzystania zmienne.
  • Distech Controls Browser przeznaczony jest do monitorowania i określania właściwości zmiennych sieciowych

Zobacz kartę katalogową

Narzędzia do konfiguracji sterowników pomieszczeniowych

Dla ułatwienia konfigurowania sterowników pomieszczeniowych serii RCB-... przygotowano również plug-iny pozwalające na intuicyjne przystosowanie sterowników do pracy z określona aplikacją, osprzętem i parametrami.

BACnet Facilivue

tl_files/10/faciliVue.jpgBACnet Facilivue jest graficznym narzędziem do przekonfigurowania systemu wynikającego ze zmiany podziału powierzchni użytkowej oparte o modyfikowalne plany stref. Wykorzystuje zdefiniowane uprzednio modele stref obsługiwanych przez urządzenia serii RCB-PFC. BACnet Facilivue pracuje w oparciu o plany powierzchni, pozwalając tworzyć konfigurację w intuicyjny sposób poprzez umieszczenie symboli urządzeń: H VAC, oświetlenia, żaluzji, czujników. Zarządzanie modyfikacjami instalacji wynikającymi ze zmian podziału powierzchni i/lub rozbudowy systemu o nowe urządzenia jest proste bo ogranicza się do graficznego określenianowego podziału a BACnet Facilivue rekonfiguruje system automatycznie i bezbłędnie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Inne narzędzia

Zobacz pozostałe oprogramowanie - Serwis w wersji angielskej