Systemy wizualizacji i BMS

EC-Net - Oparte o Technologię Web Wieloprotokołowe Rozwiązanie dla Systemu Zarządzania Budynkami

Naturalna wieloprotokołowość systemu EC-Net AX, zapewnia bezproblemową, inteligentną integrację HVAC,  oświetlenia, kontroli dostępu, CCTV, zarządzania energią i innych systemów budynku. Uzyskujemy wyjątkowe, wielofunkcyjne rozwiązanie, które pozwala w dowolnym momencie utworzyć powiązania funkcjolanle miedzy wszystkimi objetymi nim systemami.

EC-Net - Optymalna kosztowo i skalowalna integracja wszystkich Twoich systemów sterowania, monitorowania i zarządzania pozwala zrobić więcej. To prawdziwie otwarte rozwiązanie tworzy fundament dla zrównoważonego rozwoju systemu w całym cyklu życia Twojego budynku.

System zarządzania budynkiem (BMS) EC-Net to kompleksowa platforma internetowa oparta na Niagara Framework. Jego otwarta struktura pozwala na łatwy  rozwój środowiska zarządzania na rzecz integracji BACnet, LONWORKS, Modbus™ z innymi standardami.

EC- Net to więcej niż system zarządzania budynkiem. Zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do wykorzystania inteligencji Twojego budynku dla poprawy jego efektywności energetycznej i uzbrojenia go w zdolność do szybkiego reagowania na sytuacje, mogące mieć negatywny wpływ na zużycie energii, stan techniczny, a ostatecznie jego rentowność.

Najważniejsze cechy:

  • Sprzętowa integracja urządzeń we wszystkich powszechnych standardach (LONworks, BACnet, Modbus, Mbus, KNX i wiele innych) Wymiana danych miedzy urządzeniami różnych standardów bez udziału komputera.
  • Programowanie, zarządzanie i monitorowanie systemu (i urządzeń!) z dowolnego miejsca za pomocą przeglądarki internetowej, pełny zdalny serwis.
  • Zarządzanie rozproszonymi geograficznie instalacjami jak jednolitym systemem
  • Współpraca z wieloma producentami - wybieraj najlepsze w swojej klasie produkty od różnych dostawców, przedłuż okres użytkowania istniejących systemów, rozszerzaj możliwości, niezależnie od ich producenta lub protokołu komunikacji
  • Wykorzystaj inteligencję systemu łącząc go czasie rzeczywistym z aplikacjami korporacyjnymi takimi jak księgowość, rozliczenia najemców, zarządzania energią czy interfejsy monitorowania zużycia mediów
  • Stosuj otwarte standardy jako najbardziej właściwą metodę łączenia infrastruktury technicznej z sieciami IT.
  • Monitorowanie, potwierdzanie i przeglądanie alarmów, ich zaawansowana obróbka i przekierowanie na e-mail lub urządzenia przywoławcze
  • Wspólna platforma oferuje funkcje globalne takie jak kontrola sieci, monitorowanie, alarmowanie, bazy danych, zarządzanie zarejestrowanymi danymi i ich analizę
  •  
Składniki systemu

ENVYSION

 

ENVYSION jest opartym o web i HTML5 graficznie tworzonym interfejsem wizualizacji. Stosowany do tworzenia i przeglądania wizualizacji od pojedynczych urządzeń aż pokompletne budynki. ENVYSION jest wbudowany w sterowniki systemu ECLYPSE ale może również funkcjonować w systemie EC-Net. Składa się z ECLYPSE Studio do tworzenia grafik i ECLYPSE Viewer do przeglądania stron.

Dostępny jest również xpressEmvysion - narzędzie pozwalające na zautomatyzowanie procesu tworzenia wizualizacji i skrócenie czasu jej przygotowania o ponad 30%.

Cechy i korzyści
Wykorzystując HTML5 pozwala na wyświetlanie treści na dowolnej przeglądarce internetowej lub urządzeniu mobilnym niezależny od używanego systemu operacyjnego bez konieczności instalowania jakichkolwiek wtyczek. Łatwo dostępne Design Studio. Z wbudowanym ENVYSION Studio użytkownik może stworzyć nowatorski interfejs bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Ponadto dostępna jest ogromna biblioteka szablonów i symboli, w tym graficznych do central wentylacyjnych, kotłowni itp. a także widżety alarmów, rejestracji danych oraz harmonogramy czasowe. Wszystkie grafiki sa skalowalne a układ ekranu może dostosowywać się zależnie od urządzenia na którym jest wyświetlany.

Biblioteka widżetów i obrazów
⎕ Rzuty z rozmieszczeniem urządezń
⎕ Grafinki urzadzeń z odtwarzaniem
⎕ Konfiguracja harmonogramu
⎕ Przegląd i zarządzanie alarmami
⎕ Przeglądarka trendów

Zobacz więcej tutaj

EC-NetAX EnerVue

EC-NetAX EnerVue jest konfigurowalną, graficzną opartą o WEB aplikacją do zarządzania energią, która dostarcza natychmiastowej informacji na temat kluczowych obszarów działania instalacji z uwzględnieniem zużycia energii, funkcjonowania systemów mechanicznych i elektrycznych ich sprawnosci i parametrów krytycznych. Świadomi energetycznie operatorzy, odnajdą w EC-Net EnerVue idealne nadrzędzie dla zarządzania równowagą energetyczną obiektu.

EC-BOS Sterowniki Web dla Budynków

EC-BOS to rodzina kompaktowych, zintegrowanych sieciowych sterownikiów budynkowych, który łączy sterowanie, nadzór, rejestrację, alarmowanie, harmonogramy, oraz funkcje zarządzania sieci z łącznością internetową i serwera WEB. EC-BOS został zaprojektowany, aby integrować różne systemy i urządzenia w jednolity system obsługujący szeroki zakres protokołów takich jak, BACnet, LONWORKS, Modbus, KNX i innych standardów.

Przegląd   Zobacz karty katalogowe urządzeń - poniżej.

Rozwiązania dla mniejszych instalacji

Teraz zarówno mniejsze jak i duże instalacje można rezlizować w oparciu o produkty seri Eclypse. Nawet sterownik pojedynczego kilmakonwektora może posiadać serwer WEB i zdalny dostęp poprzez Internet z dowolnego urządzenia mobilnego.

Niezależnie od tego stale dostepne są jeszcze poprzeniednie generacje urzadzeń i rozwiązań:

Dostępne sa również urządzenia dla małych instalacji. Jednym z nich jest zintegrowany serwer internetowy I.lon, który można wykorzystać do budowy prostej wizualizacji urządzeń wykorzystujących wbudowane weń protokoły:  Lonworks, Modbus lub Mbus.


Urządzenie  we własnej  pamięci może również przechowywać zapisy zarejestrowanych parametrów oraz alarmów.

Dostęp do systemu chroniony jest hasłem i jest możliwy z wielu stanowisk zarówno z sieci lokalnej jak i z dowolnego miejsca poprzez internet.

 

Warto również wpomnieć o grupie prządzeń M2M, kóre są kompaktowymi wersjami EC-BOS.  M2M  został zaprojektowany specjalnie do zdalnego monitorowania i kontroli stosowania w mniejszych instalacjach, szczególnie dla modernizowanych istniejących budynków. Łączy w sobie zintegrowane sterowanie, alarmowanie, rejestrowanie danych, planowanie, nadzór oraz funkcje zarządzania siecią, w kompaktowej obudowie do  montażu ściennego. Oprócz portów Ethernet przewodowej iposiada 16 punktów I/O do wykorzystania, zasilanie  230 Vi (opcjonalnie) modem GPRS . 

Inne rozwiązania i możliwość współpracy z systemami innych producentów

Ponieważ wszystkie urządzenia Distech Controls wykorzystują wyłącznie standardowe protokoły komunikacji, obiekty i zmienne sieciowe, istnieje możliwość łatwego włączania urządzeń Distech Controls do systemów innych producentów, jedynym warunek jest taki aby one również obsługiwały standardowe protokoły i funkcje.

Jeśli więc zachodzi konieczność włączenia naszych urządzeń do systemu wizualizacji innych dostawców  można to zrobić na kilka sposobów: Urządzenia z interfejsem LonworksFTT-10 można zawsze podłączyć bezpośrednio, a do systemów wizualizacji opartych o PC - poprzez driver (serwer LNS). Ddostępne są standardowe zmienne sieciowe oraz możliwość konwersji typów jeśli to konieczne. Dodatkowo sterowniki udostępniają główne parametry poprzez zmienne strukturalne, które często ułatwiają podłączanie wielu urządzeń w powtarzalnych układach jednak nie wszystkie systemy je obsługują. Większość urządzeń posiada układy w technologii Lonworks 2.0 co przy użyciu proponowanego przez nas rozwiązania EC-Net AX eliminuje konieczność ponoszenia kosztów kredytów.
Analogicznie, również w przypadku interfejsu BACnet - należy użyć odpowiedniego drivera/serwera.
Istnieje więc możliwość łatwego podłączenia do systemów typu SCADA np. Intouch Wonderware, Indusoft, ASIX, Vista Schneider (TAC) i wielu innych.
Warto także wspomnieć, że do integracji można także wykorzystać sterownik systemowy EC-BOS, który dodatkowo pozwala na sprzętową integrację wielu protokołów (standardowo: LON, BACnet MSTP i IP, Mbus, Modbus, KNX i innych) i może on pracować także jako serwer. Za jego pomocą można łatwo przesyłać zmienne pomiędzy urządzeniami podłączonymi do różnych sieci, pracujących w różnych protokołach. Udostępnia także usługi sieciowe pozwalające na zdalne programowanie i konfigurowanie sterowników poprzez Internet.


tl_files/1/Przeglad_Urzadzen_Obrazy/Przegl11.jpgPosiadamy w ofercie również szereg urzadzeń sieciowych potrzebnych przy budowie złożonych systemów (routerym karty komunikacyjne, konwertery itp.) . Szczegóły w dziale Urządzenia komunikacyjne

System EC-Net - Przeglad rozwiazan i urzadzen.pdf (930.3 kB)

PL RS-xx.pdf (1.3 MB)

PL Lonwatcher 3.pdf (244.5 kB)

PL Londisplay 3.pdf (265.7 kB)

PL Konwerter BACnet IP na MSTP.pdf (228.7 kB)

PL i.LON SmartServer.pdf (192.3 kB)

PL Enervue.pdf (268.4 kB)

PL EC-Net AX Supervisor.pdf (251.7 kB)

PL EC-gfxProgram.pdf (1.4 MB)

PL EC-BOS-AX.pdf (87.9 kB)

PL EC-BOS-6AX.pdf (356.1 kB)

PL EC-BOS-6.pdf (387.0 kB)

PL EC-BOS-2.pdf (341.1 kB)

PL BACnet MSTP Repeater.pdf (224.7 kB)

Lonwatcher_3.pdf (244.5 kB)

LonWatcher 05DI-DSLW3XX-21-PL.pdf (244.5 kB)

ENG USB Network Interface.pdf (277.3 kB)

ENG SLTA-10 Serial LonTalk Adapter.pdf (189.5 kB)

ENG Productivity Tools.pdf (151.9 kB)

ENG PMD2VA.pdf (112.2 kB)

ENG PCLTA-21 PCI Network Adapter.pdf (377.8 kB)

ENG PCC-10 PC Card LonTalk Adapter.pdf (71.4 kB)

ENG M-Bus Driver.pdf (88.0 kB)

ENG LonWatcher 3.pdf (584.4 kB)

ENG LonDisplay 3.pdf (671.8 kB)

ENG KNX IP Driver.pdf (112.3 kB)

ENG Ilon SmartServer.pdf (158.8 kB)

ENG Ilon 600 LonWorks IP Server.pdf (891.5 kB)

ENG Ilon 10 Ethernet Adapter.pdf (265.1 kB)

ENG GPRS Modem.pdf (342.1 kB)

ENG Enervue.pdf (373.7 kB)

ENG EC-Program.pdf (451.8 kB)

ENG EC-Net AX Supervisor.pdf (194.6 kB)

ENG EC-Net AX IO Modules.pdf (722.9 kB)

ENG EC-Net AX Alarm Console.pdf (199.0 kB)

ENG EC-gfxProgram.pdf (543.8 kB)

ENG EC-Configure.pdf (515.7 kB)

ENG EC-BOS-6 Series.pdf (270.3 kB)

ENG EC-BOS-2 Series.pdf (272.6 kB)

ENG BACnet MSTP Repeater.pdf (210.1 kB)

ENG BACnet IP to MSTP Router.pdf (116.9 kB)

ENG BACnet IP to MSTP Adapter.pdf (136.5 kB)

Datasheet_m2mjace_1355839010.pdf (113.8 kB)